Új Wado-Ryu könyv

Hirdetés
Hirdetés

Bejelentkezés



Wadokai Magyar Bajnokság 3. forduló
Írta: Faragóné Tartler Mónika   
2015. április 26. vasárnap, 16:28

A hétvégén, szombat-vasárnap (2015.04.11-12.) lezajlott a Wado Magyar Bajnokság 3. fordulója.

A versenyt egyesületünk rendezte. Ezúton is köszönjük minden karatékánknak és a szülőknek, a

lebonyolításban végzett áldozatos munkát.

A két napos versenyre 13 egyesületből közel 350 karatéka nevezett. A csapatszámokban az egyesületek

23 csapatot állítottak ki.

Az első napon a színes öves karatékák mérték össze tudásukat. Versenyzőink szépen szerepeltek

mind a pontszerző, mind az utánpótlás kategóriákban. Az U14-es korosztálytól az Európa Bajokságra

való kvalifikációs pontok is tovább növekedhettek.

A versenyszámok közötti szünetben A Békés Harcosok Dojo vezetőjének, Halász Attilának s szervezésében

20 percben speciális karate bemutatót láthattunk, az UTE kerekesszékes karate csapanának, Eric Bortels

sensei vezetésével egy belgiumi kerekesszékes csapatának, A Békés Harcosok Dojo tanulásban

akadályozott fiataljainak, és Németh Vilmos látássérült harcművésznek a részvételével.

A bemutató megtekintése után talán mindenkihez elért az üzenet: a karate mindenkié, és nincsenek lehetetlenek!

Vasárnap a fehér öves, vizsga nélküli és vizsgázott karatékák versenyeztek.

A még nem vizsgázott fehér öves gyerekek négy fős csoportokban versenyeztek, így az ebben

a csoportokban induló  gyermekek mindegyike valamilyen éremmel térhetett haza. A vizsgázott fehér

öves karatékák katában (formagyakorlat) szintén 4 fős csoportokban versenyeztek, a kumite

versenyszámokban azonban már egyenes ágú táblák készültek, így itt csak a legügyesebb 3

gyermek érhetett el dobogós helyezést, így edződve a következő év színes öves versenyszámaihoz.

Versenyzőink a két napos versenyen összesen 29 arany, 21 ezüst és 33 bronzérmet gyűjtöttek.

Reméljük a verseny során mindenki jó élményekkel, tapasztalatokkal gazdagodva érkezett haza!

Képek a Galériában!

EREDMÉNYEK:

Pontszerző versenyszámok (2015.04.11):

 

Név

Versenyszám

Helyezés

Versenyszám

Helyezés

1

Barabás Viktor

 

 

F KU 2006 +30kg

1

2

Faragó Csanád

F KA 2005-04

2

F KU 2005-04 -40 kg

1

3

Biró Boldizsár

F KA 2003-02

1

F KU 2003-02  -40 kg

2

4

Kozsán Balázs

 

 

F KU 2003-02  -50 kg

3

5

Kutni Róbert

F KA KADET

1

F KU KADET -57 kg

1

6

Billédi Gergó

 

 

F KU KADET  -57 kg

3

7

Kabpedo Botond

 

 

F KU KADET -63 kg

1

8

Széll Dávid

F KA KADET

2

 

 

9

Széll Kristóf

F KA KADET

3

 

 

10

Széll Márk

F KA KADET

4

 

 

 

Kutni Róbert

 

 

F KU JUNIOR -61kg

1

 

Kapdebo Botond

 

 

F KU JUNIOR -61kg

2

11

Rabák László

 

 

F KU JUNIOR +68 kg

1

 

 

 

 

F KU FELNŐTT +75kg

3

12

Fullo Anna

 

 

L KU 2005-04 -40kg

4

13

Herber Olga

 

 

L kU JUNIOR -59 kg

1

14

Faragó Emese

 

 

LKU JUNIOR +59kg

1

 

Herber Olga

L KA FELNŐTT

4

 

 

 

Faragó Emese

 

 

L KU FELNŐTT +61kg

2

15

Molnár Mónika

LKA SENIOR

2

L KU SENIOR +61 kg

1

 

Utánpótlás versenyszámok (2015.04.11):

 

Név

Versenyszám

Helyezés

Versenyszám

Helyezés

1

Králl Noémi

UP LKA 2006

2

UP 2006-05-04 -37kg

3

2

Szakmáry Réka

 

 

UP 2001-98 -54 kg

1

3

Bokros Réka

 

 

UP 2001-98 -54 kg

4

4

Tőkés Péter

 

 

UP 2005-04 +37kg

3

5

Kiss Domonkos

UP FKA 2003-02

1

UP KU 2003-02 +45 kg

1

6

Tuti József

UP FKA 2001-98

4

 

 

7

Csatári János

UP FKA 1997+

1

UP KU 1997+  -75kg

3

8

Fekete László

UP FKA 1997+

2

UP KU 1997+  -75kg

1

9

Figur Dávid

UP FKA 1997+

3

UP KU 1997+  -75kg

2

10

Horváth Erik

UP FKA 1997+

4

 

 

 

Fehér öves versenyszámok (2015.04.12):

 

Név

Versenyszám

Helyezés

Versenyszám

Helyezés

1

Bereczki Barna

F SHD 2008 VN

3

 

 

2

Bodó Noel Sámuel

F KA 2008 VN

3

F KU 2008 NVN

3

3

Fónai Milán Konor

F KA 2008 VN

1

F KU 2008 NVN

1

4

Halász Mihály

F KA 2008 VN

2

F KU 2008 NVN

3

5

Patkó Illés

F KA 2008 VN

3

F KU 2008 NVN

2

6

Szarvas Ábel

F KA 2007 VN

2

F KU 2007 VN

2

7

Telek Ádám

F KA 2007 VN

3

F KU 2007 VN

3

8

Zichy Patrik

F KA 2007 VN

3

F KU 2007 VN

3

9

Patkó Áron

F KA 2007 VN

3

F KU 2007 VN

3

 

Balázs Gergely

F KA 2006 VN

3

F KU 2006 VN

3

 

Nagy Sándor Máté

F KA 2006 VN

1

F KU 2006 VN

3

 

Pap Attila

F KA 2006 VN

2

F KU 2006 VN

2

 

Vörös-Kovács Máté

F KA 2004 VN

3

F KU 2004 VN

3

 

Harangozó András

F KA 2004 VN

3

F KU 2004 VN

1

 

Csordás Patrik

F KA 2004 VN

2

F KU 2004 VN

3

 

Kálmán Eszter

L KA 2005-07 VN

3

L kU 2007-05 VN

3

 

Kocsis Fruzsina

L KA 2005-07 VN

2

L kU 2007-05 VN

1

 

Márton Anita

L KA 2005-07 VN

3

L kU 2007-05 VN

2

 

Mankovics Ákos

F KA 2008 V

3

F KU 2008 V

1

 

Billédi Márton

F KA 2007 V

2

F KU 2007 V

1

 

Jurek Marcell

F KA 2007 V

1

F KU 2007 V

2

 

Kiss Dávid József

F KA 2007 V

1

F KU 2007 V

3

 

Mankovics Mátyás

F KA 2006 V

3

 

 

 

Sándor Márkó

F KA 2006 V

1

F KU 2006 V

1

 

Tóth Dáriua

F KA 2006 V

3

F KU 2006 V

3

 

Molnár János

F KA 2002 V

1

F KU 2002 V

1

 

Pető Dorka

L KA 2002 V

2

L KU 2002 V

3

 
Wado Magyar Bajnokság 2015 2. forduló
Írta: Faragóné Tartler Mónika   
2015. március 18. szerda, 10:04

A hétvégén, március 14-15-én került idén megrendezésre szövetségünk a Magyar Wadokai Karate Szövetség Magyar

Bajnokságának 2.fordulója. A verseny helyszíne ismét az UTE Cselgáncs Csarnoka volt.

Szombaton a színes öves karatékák, vasárnap a fehér öves, vizsga nélküli és vizsgázott karatékák mérhették össze tudásukat.

A még nem vizsgázott fehér öves gyerekek négy fős csoportokban versenyeztek, így az ebben a csoportokban induló

minden gyermek éremmel térhetett haza. A viszgázott fehér öves karatékák katában (formagyakorlat) szintén 4 fős

csoportokban, a kumite versenyszámok azonban már egyenes ágú táblán zajlottak, így itt csak a legügyesebb 3 gyermek

ért el dobogós helyezést, így edződve a következő év színes öves versenyszámaihoz.

A szombati napon a pontszerző kategóriák mellett Utánpótlás kategóriákba is lehetett nevezni - megosztva ezzel a nagy

létszámú kategóriákat -  lehetőséget adva a második hullámban feltörekvő versenyzőknek is a sikerélményre.

Versenyzőink szépen szerepeltek minden versenyszámban. A 13 versenyzőnk és 2 csapatunk mind éremmel térhetett haza,

sokan a felnevezésekkel többel is.

Összesen 15 arany 8 ezüst és 4 bronzéremmel gazdagodtunk.

Összesítésben, az aranyérmek számát tekintve egyforma érem számmal lettünk másodikak, a négyszer annyi versenyzővel,

és hétszer annyi csapattal versenyző I.C.Tatami Egyesület mögött.

Színes öves pontszerző kategóriák eredményei (2015.03.14):

 

Név

KATA

H

KUMITE

H

1

Barabás Alexandra

L KA 1997+ FELNŐTT

1

L KU 1997+ FELNŐTT -61kg

1

2

Barabás Viktor

F KA 2006

1

F KU 2006 +30kg

1

3

Billédi Gergő

F KA 2001-00 KADET

2

F KU 2001-00 KADET -52kg

1

4

Biró Boldizsár

F KA 2003-02

1

F KU 2003-02 -40kg

1

5

Faragó Csanád

F KA 2005-04

1

F KU 2005-04 +40kg

2

6

Faragó Emese

 

 

L KU 1997+ FELNŐTT +61kg

1

Faragó Emese

 

 

L KU 1999-98 JUNIOR +59kg

2

7

Herber Olga

L KA 1997+ FELNŐTT

4

L KU 1997+ FELNŐTT +61kg

2

Herber Olga

 

4

L KU 1999-98 JUNIOR +59kg

4

8

Kapdebo Botond

F KA 2001-00 KADET

3

F KU 2001-00 KADET -63kg

1

Kapdebo Botond

 

2

F KU 1999-98 JUNIOR -61kg

2

9

Kozsán Balázs

F KA 2003-02

3

F KU 2003-02 -50kg

2

10

Kutni Róbert

F KA 2001-00 KADET

1

F KU 2001-00 KADET -63kg

3

Kutni Róbert

 

1

F KU 1999-98 JUNIOR -61kg

1

11

Rabák László

 

 

F KU 1999-98 JUNIOR +68kg

1

Rabák László

 

 

F KU 1997+ FELNŐTT +75kg

2

12

Molnár Mónika

L KA 1985+ SENIOR

2

L KU 1985+ SENIOR +61kg

1

 

NÓVA 1

F KA CSAPAT 2003-02 U14

3

Biró Boldizsár, Kozsán Balázs, Faragó Csanád

 

NÓVA 2

F KA CSAPAT 2001-00 KADET

1

Széll Dávid, Széll Kristóf, Széll Márk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Kiss Domonkos Keve

UP F KA 2003-02; 8-6kyu

4

UP F KU 2003-02; 8-6kyu +45kg

2

 

Fehér öves nap eredményei (2015.03.15):

Balás Édua

L ZKD 2007 VN

2

L KIK 2007 VN

2

Balázs Gergely

F ZKD 2006 VN

1

F KIK 2006 VN

3

Billédi Márton

F KA 2007 V

2

F KU 2007 V

1

Csordás Patrik Cristian

F ZKD 2004 VN

3

F KIK 2004 VN

1

Fónai Milán Konor

F ZKD 2008 VN

2

F KIK 2008 VN

1

Gulya Ádám

F ZKD 2008 VN

3

F KIK 2008 VN

2

Kiss Dávid József

F KA 2007 V

1

F KU 2007 V

3

Kocsis Fruzsina

L ZKD 2007 VN

1

L KIK 2007 VN

1

Mankovics Ákos

F KA 2008 V

1

F KU 2007 V

1

Mankovics Mátyás

F KA 2006 V

1

F KU 2006 V

1

Mihalek Martin

F ZKD 2006 VN

3

F KIK 2006 VN

2

Németh Barna István

F ZKD 2004 VN

2

F KIK 2004 VN

2

Pilisi Alexandra

L ZKD 2007 VN

2

L KIK 2007 VN

3

Sándor Márkó

F KA 2006 V

1

F KU 2006 V

2

Tóth Dárius

F KA 2006 V

1

F KU 2006 V

3

Váraljai András

F ZKD 2008 VN

1

F KIK 2008 VN

3

Vinkler Milán

F ZKD 2006 VN

1

F KIK 2006 VN

1

Vörös-Kovács Máté

F ZKD 2004 VN

3

F KIK 2004 VN

3

Wong Kong Bence

F ZKD 2006 VN

3

F KIK 2006 VN

1

Zichy Patrik

F ZKD 2007 VN

3

F KIK 2006 VN

3

A Galériában képek nemsokára !!!!

 
20. Hungarian Tatami Karate Cup
Írta: Faragóné Tartler Mónika   
2015. március 09. hétfő, 10:29

2015. március 8.-án került megrendezésre a 20. Magyar Tatami Karate Kupa.  A nemzetközi stílus független nyílt verseny

az ország legnagyobb rendezvényei közé tartozik. A verseny a kadet (14-15 évesek), a junior (16-17 évesek) és az U21-es

(18-20 évesek) korosztályú hazai versenyzők számára az első válogató viadal volt az őszi indonéziai világbajnokságra.

A versenynek a Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok adott otthont.

Tizenegy országból, Lengyelországból, Csehországból, Ausztriából, Ukrajnából, Horvátországból, Bosznia-Hercegovinából,

Szlovákiából, Macedóniából, Romániából, Szerbiából és Hollandiából érkeztek versenyzők Szigetszentmiklósra.

Az aktívan versenyző magyar klubokkal együtt közel 700 nevezéssel zajlott a verseny.

Egyesületünkből 7 versenyző indult a versenyen.

Faragó Csanád a 8-9 évesek között csak külföldi versenyzővel került össze, így jó gyakorlásnak is tekinthetjük az ismeretlen

mezőnyt. Csanád magabiztos versenyzéssel került a dobogó legfelső fokára.

Kozsán Balázs a 10-11 évesek hatalmas mezőnyében nagyon szépen küzdött, sokáig haladt befelé a táblán.

Nagyon sajnálatos Kapdebo Botond szereplése, aki kiemelkedően jó a korosztályában, de egy ukrán versenyző többszörös

túl erős találatait követően - amit sajnos a bírók ennek a versenyzőnek csak a következő szintén nagyon durva mérkőzésén

kezdetek el büntetni – olyan hátrányos helyzetbe került, hogy nem tudta mérkőzését teljes koncentrációval végigküzdeni.

A döntőbe jutásért Kutni Róbert  legutolsó  támadását  - magabiztos vezetést követően -  az utolsó pillanatban büntették, így

gyakorlatilag versenyzőnk odaadta a továbbjutást ellenfelének, a bronzmeccsén már győzelemmel zárt, így a harmadik helyig

jutott.

Hasonlóan, végig nagyon szép szerepléssel haladt Rabák László is a korosztályában, de szintén a döntőbe jutás közben, szintén

vezetés után a mérkőzés utolsó másodperceiben egy taktikai hibát követett el, így az ellenfél egyenlített, majd a bírók a döntésnél

az ellenfelét hozták ki győztesnek.  A bronzmérkőzést ő is magabiztosan hozta.

Eredményeink:

Név

Versenyszám

Helyezés

Faragó Csanád

8-9 éves +37 kg

I.

Kutni Róbert

Kadet -57 kg

III.

Rabák László

Junior +76 kg

III.

 
« ElsőElőző12345678910KövetkezőUtolsó »

9. oldal / 73


Támogatja a Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates vps hosting Valid XHTML and CSS.